راهنمای خرید فلزیاب,راهنمای خرید دستگاه گنج یاب,09195912100

جمعه 29 آذر 1398 06:25 ب.ظنویسنده : فلزیاب فراسو 09195912100

 

راهنمای خریدار03_Golddetectors

در حالی که مدل های بالا همه برای شکار طلا بسیار عالی هستند ، درک ویژگی های مختلف و لوازم جانبی موجود بسیار مهم است. این به شما کمک می کند تا الگوی مناسب برای محیط ، بودجه و اهداف خود را انتخاب کنید.

اما قبل از اینکه دیگر راه برویم ، بیایید چیزی را پاک کنیم.

یک تصور غلط رایج وجود دارد که فقط انواع خاصی از فلزیاب می توانند طلا پیدا کنند.

این به درستی درست نیست طلا فقط نوع دیگری از فلز است ، بنابراین همه ردیاب ها می توانند آن را در شرایط مناسب پیدا کنند .

بنابراین ، چرا نمی توانید به جای پرداخت هزینه اضافی برای طلای طراحی شده ، از هیچ گونه ردیاب استفاده کنید؟

دلیل این امر این است که طلا اغلب نسبت به میانگین سکه یا یادگار سخت تر است.

برای شروع ، نجت های طلا تقریباً کوچک هستند ، که تشخیص آنها را دشوار می کند. بیشتر به جای سکه های نسبتاً بزرگ در جستجوی نگت هایی هستید که وزن آنها کمتر از یک گرم باشد.

بیشتر طلا نیز در خاک بسیار معدنی یافت می شود . آشکارسازهای VLF با فرکانس پایین با این شرایط دست و پنجه نرم می کنند ، زیرا ماده معدنی و محتوای بالای آهن باعث تداخل سنگین می شود.

بدون تجهیزات طراحی شده برای مقابله با این مشکلات ، شما قادر نخواهید بود به طور مداوم وسایل و تکه های طلا را پیدا کنید. متوسط ​​ردیاب فلزی فقط به کار خود بستگی ندارد.

بنابراین ، با توجه به این نکته ، بیایید نگاهی دقیق تر به ویژگی های مورد نیاز هنگام خرید ردیاب فلزی طلا بپردازیم.

نوع آشکارساز

جستجوی طلا در Burkino Faso

دو نوع آشکارساز معمولاً برای جستجوی طلا استفاده می شود: VLF با فرکانس بالا و القاء پالس .

هر دو مزایا و معایب خود را دارند ، بنابراین گزینه "بهترین" برای همه اهداف وجود ندارد. در اینجا مختصری از هر نوع ارائه شده است.

آشکارسازهای VLF با فرکانس بالا

آشکارسازهای فرکانس بسیار پایین (VLF) که برای پیدا کردن طلا طراحی شده اند ، فرکانس کاری بالاتری نسبت به آثار سنگ معدن سکه دارند. در حالی که یک آشکارساز متوسط ​​VLF ممکن است دارای فرکانس 5-15kHz باشد ، آنهایی که برای طلا طراحی شده اند معمولاً در محدوده 15-75kHz قرار دارند.

چرا تفاوت فرکانس؟

هرچه فرکانس بالاتر باشد ، یک آشکارساز VLF در پیدا کردن نجت های کوچک از طلا بهتر است. هرچند این امر به هزینه عمق می رسد ، زیرا آشکارسازهای فرکانس پایین "عمیق تر" را در زمین می بینند.

مزیت دستگاه VLF تبعیض الکترونیکی است. این امر به شما امکان می دهد تا موارد ناخواسته معمولی ، مانند موارد ساخته شده از فولاد و آهن را فیلتر کنید. آشکارسازهای VLF نیز ارزان تر از مدل های القایی پالس هستند.

نکته منفی این است که آشکارسازهای VLF نسبت به مواد معدنی حساس تر هستند و این می تواند باعث افزایش مکرر سیگنالهای کاذب شود. بهترین ردیاب های فلزی برای طلا در تصفیه دخالت های معدنی عالی هستند ، اما عالی نیستند.

آشکارسازهای القایی پالس

ردیاب های فلزی القایی پالس اغلب گران تر هستند ، اما آنها بهتر است از کانی سازی چشم پوشی کنند . این امر باعث می شود آنها برای مکان هایی که شرایط سخت مواد معدنی دارند ، یک انتخاب عالی باشد. دستگاه های القایی پالس همچنین می توانند نگت های طلای بزرگتری را که عمیق تر دفن شده اند ، پیدا کنند.

اشکالاتی در رابطه با ردیاب های فلزی PI وجود دارد. گذشته از قیمت ، آشکارسازهای القایی پالس نمی توانند موارد ناخواسته را تفکیک کنند . همچنین در مقایسه با ماشینهای VLF با فرکانس بالا ، در یافتن نگت های کوچکتر کارایی کمتری دارند.

کدام یک را باید انتخاب کنید؟

ای کاش می توانم به شما بگویم که یا VLF با فرکانس بالا یا آشکارسازهای القایی پالس در بهترین سناریوها "بهترین" بودند ، اما این کار شما را به یک مشکل می رساند.

حقیقت این است که گزینه مناسبی برای همه محیط ها وجود ندارد. در عوض ، شما باید بهترین گزینه را برای نیازهای خود انتخاب کنید .

در مناطق شکار با کانی سازی نسبتاً کم ، هنگام استفاده از یک آشکارساز VLF با فرکانس بالا ، می توانید نجت های کوچکتر با قوام بیشتری پیدا کنید. البته ، اگر به دنبال نگت های بزرگتری هستید که در اعماق زمین دفن شده اند ، ممکن است فرکانس پایینتری بهتر باشد.

از طرف دیگر ، اگر در زمین های با سطح معدنی زیاد شکار می شوید ، احتمالاً دستگاه القایی پالس عملکرد بهتری خواهد داشت. این مدلها از نادیده گرفتن کانی و تمرکز روی اهداف واقعی برتری دارند. در حالی که هنوز می توانید از یک آشکارساز VLF استفاده کنید ، باید با بسیاری از سیگنال های کاذب دیگر مقابله کنید.

همچنین باید در نظر بگیرید که چه مقدار زباله در منطقه هدف شما وجود دارد. اگر زباله های زیادی وجود داشته باشد ، یک آشکارساز VLF احتمالاً انتخاب بهتری است زیرا می تواند سیگنال های ناخواسته را تبعیض کند. آشکارسازهای PI از این نظر خوب نیستند.

اگر این همه گیج کننده به نظر برسد ، من شما را مقصر نمی دانم! در مورد فکر کردن چیزهای زیادی وجود دارد در اینجا خلاصه سریع آورده شده است:

  • یک ردیاب VLF با فرکانس بالا را انتخاب کنید ، اگر نمی توانید یک مدل PI را تحمل کنید ، تطبیق پذیری بیشتری از ردیاب خود می خواهید ، می خواهید در مناطق "زباله" شکار شوید یا روی نجت های کوچک در عمق نسبتاً کم عمق متمرکز شوید.
  • اگر می خواهید در مناطق بسیار معدنی شکار شوید ، یک ردیاب القایی نبض را انتخاب کنید ، نیازی به مقابله با زباله های زیاد نیست ، بودجه بیشتری دارید و فقط قصد دارید از ردیاب برای شکار طلا استفاده کنید.

و اگر این هنوز معنی ندارد ، در صورت تمایل با استفاده از فرم نظرات در زیر از من سؤال کنید.

قیمت و بودجه

پیدا کردن یک ناگت

در این مورد شکی نیست: آشکارسازهای فلز طلا می توانند گران باشند .

بهترین مدل ها (مانند Minelab GPZ 7000) قیمت لیست بالغ بر 10،000 دلار دارند. این نشان دهنده فناوری برش و عملکرد تشخیص این ماشین ها است ، اما این مبلغ زیادی است. حتی اگر به بهترین ردیاب ها نیازی ندارید ، معمولاً مدل های القایی پالس هزاران دلار قیمت دارند.

به همین دلیل مهم است که بدانید چقدر می خواهید هزینه کنید ، زیرا این تأثیر بزرگی بر روی کدام آشکارسازها حتی باید در نظر داشته باشد.

در حالی که بهترین مدلهای القایی پالس خارج از بودجه بسیاری از افراد است ، آشکارسازهای VLF با فرکانس بالا اغلب بطور قابل توجهی ارزان تر هستند. اگر در بودجه سخت تنگ هستید ، احتمالاً بهتر است از آشکارسازهای PI دوری کنید ، مگر اینکه آنها برای محیط شکار شما کاملاً ضروری باشند (مثال خوب اگر زمین بسیار معدنی باشد).

اگر بودجه زیادی دارید و فقط بهترین عملکرد را می خواهید ، شکی نیست که مدل های گران قیمت مانند Minelab GPZ 7000 جزو بهترین های موجود در بازار هستند.

این هنوز بدان معنی نیست که آنها انتخاب مناسبی برای هر موقعیتی هستند - اما به یاد داشته باشید که میزان زباله ، مواد معدنی و نوع ناگت را در مکان های شکار خود در نظر داشته باشید.

امکانات

دستمال طلا در ماسه

وقتی شروع به جستجو در لیست ویژگیهای ردیاب های فلزی طلا می کنید ، آسان است که دچار ناراحتی شوید. مانند هر صنعت مبتنی بر فناوری ، تولیدکنندگان دوست دارند به ویژگی های برترین یا فناوری جدید هیجان انگیز مباهات کنند.

در حالی که ویژگی های جدید ممکن است به شما کمک کند تا به طرز مؤثرتری برای شکار طلا اقدام کنید ، مهمترین آنها همیشه تعادل زمین ، تبعیض ، توانایی رسیدگی به کانی سازی (که قبلاً بحث کرده ایم) و فرکانس کارکرد هستند . در اینجا اجمالی از هر یک آورده شده است.

تعادل زمین

تقریباً همه ردیاب های طلا مدرن از تعادل زمین خودکار برخوردار هستند. با این حال ، برخی از تعادل زمین دستی ندارند.

در حالی که اتوماتیک برای شکار سکه یا یادگار مناسب است ، هنگام جستجوی طلا مشکل نبودن دستی وجود دارد. این امر به این دلیل است که مقادیر بالای کانی سازی اغلب شما را برای تنظیم تعادل برای فیلتر کردن محتوای آهن نیاز دارد.

توصیه می کنم یک ردیاب را با هر دو حالت تعادل خودکار و دستی تنظیم کنید. آشکارسازهای دارای ردیابی خودکار زمین به همان اندازه نیاز به تنظیم ندارند ، اما داشتن گزینه تنظیم دستی در صورت لزوم بسیار مفید است.

به نظر می رسد اگر قبلاً از تعادل زمین دستی استفاده نکرده باشید ، ممکن است نگران کننده باشد. من می توانم به شما اطمینان دهم که هرچند به سرعت طبیعی می شود - و تعجب می کنید که چگونه بدون آن موفق شدید.

تبعیض

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، هیچ چیز "ویژه" ای در مورد ردیاب های فلز طلا وجود ندارد. در حالی که آنها به منظور به حداکثر رساندن احتمال کشف طلا طراحی شده اند ، آنها هنوز هم انواع فلز را به همراه وسایل نقره - از جمله زباله ها - می یابند.

به همین دلیل تبعیض یک ویژگی مهم است. آشکارسازهای VLF اغلب قادر به نادیده گرفتن موارد ناخواسته معمولی مانند موارد ساخته شده از آهن و فولاد هستند. در محیط هایی با زباله های فراوان ، این امر می تواند باعث صرفه جویی در وقت زیادی در حفر اهداف بی فایده شود.

آشکارسازهای فلزی القایی پالس برای ایجاد تبعیض طراحی نشده اند. در حالی که آنها در نادیده گرفتن فلزات کمیاب در خاک بسیار معدنی عالی هستند ، اما آنها نمی توانند اقلام زباله را تفکیک کنند. به همین دلیل است که آشکارسازهای VLF با فرکانس بالا در محیط هایی با تعداد زیادی از زباله ها مناسب تر هستند.

فرکانس عامل

فرکانسهای بالاتر به ردیاب اجازه می دهد تا وسایل نقره ای کوچکتر طلا را کشف کند ، اما به قیمت عمق انجام دهد. آشکارسازهای فرکانس پایین عمق بیشتری را برای یافتن وسایل بزرگتر فراهم می کنند - اما ممکن است اهداف کوچکتر را از دست ندهند.

بنابراین ، کدام یک را باید انتخاب کنید؟

گزینه مناسب به جایی که می خواهید شکار کنید بستگی دارد. اگر بیشتر یافته های موجود در محیط شکار شما نجت های کوچکی در اعماق کم عمق بوده اند ، به دنبال یک ردیاب فرکانس بالاتر باشید. بهتر است اهداف زیادی را حفر کنید تا همه آنها را از دست ندهید.

اگر به دنبال نگت های بزرگتر هستید که عمیق تر دفن شده اند ، ممکن است یک آشکارساز فرکانس پایین تر موثر باشد.

کلوپ های ردیاب محلی اغلب منابع بزرگی از اطلاعات در مورد یافته های قبلی هستند. در مورد اندازه و عمق ناگت های موجود در گذشته سؤال کنید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

کویل های جستجو

دقیقاً مانند فرکانس عامل ، اندازه سیم پیچ جستجو روی اندازه اهدافی که احتمالاً شناسایی می شوند تأثیر می گذارد.

یک کویل جستجو کوچکتر حساسیت بهتری را برای اهداف کوچکتر فراهم می کند. آنها همچنین در جدا کردن چندین اشیاء کوچک در مناطقی که دارای زباله های زیادی هستند ، موثرتر هستند.

از طرف دیگر کویل های بزرگتر قادر به جستجو در اعماق زمین هستند و می توانند سریعتر مناطق را تحت پوشش خود قرار دهند. این به دلیل کاهش حساسیت در اهداف کوچک است. کویل های بزرگتر نیز ممکن است بیشتر با زمین های بسیار معدنی مبارزه کنند.

گذشته از اندازه سیم پیچ ، دو نوع کویل جستجو نیز وجود دارد:

  • کنسانتره - سیم پیچ های متمرکز برای تبعیض عالی هستند ، بنابراین اغلب در محیط هایی با زباله های زیادی استفاده می شوند.
  • Widescan - کاشی های پهن پهن همان سطح تبعیض را ارائه نمی دهند ، اما بهتر است که اثرات کانی سازی زمین را نادیده بگیرند.

مانند تقریباً هر ویژگی در این بخش ، بهترین نوع کویل به محیط محلی شما بستگی دارد. خوشبختانه ، اینترنت اطلاعات زیادی در مورد مناطق تولیدکننده طلا ارائه می دهد.

سوالات متداول

در مورد Deep Seeking یا دو جعبه ردیاب چه می توان گفت؟

ردیاب های موجود در این صفحه برای یافتن نگت های طلا که به صورت طبیعی در محیط های خاصی رخ می دهند ، طراحی شده اند. آنها کار بزرگی از این کار انجام می دهند ، اما عمق تشخیص به دلیل کوچک بودن اکثر نگین های طلا محدود است.

اگر می خواهید جعبه های گنج پنهان را پیدا کنید چه می کنید؟ این انبارها معمولاً عمیق تر از آنچه که فلزیاب می تواند در آن نفوذ کند دفن شده است.

در این حالت ، به یک ردیاب فلزیاب و عمیق نیاز دارید. این مدل ها در تشخیص نگت های کوچک وحشتناک هستند ، اما برای یافتن مقادیر زیادی از طلا ، نقره و سایر کالاهای گرانبهای که در زیر زمین دفن می شوند فوق العاده هستند.

به چه لوازم جانبی نیاز دارید؟

جستجوی طلا در مقایسه با ردیابی منظم فلز به ابزار و لوازم جانبی اضافی احتیاج دارد.

گذشته از موارد استاندارد مانند پین پینتر ، دستکش ، هدفون و کاورهای سیم پیچ ، برای شناسایی زباله های آهن به یک قاشق و آهنربا نیز نیاز دارید. همچنین اگر قصد شکار در محیط های سنگی را دارید ، ایده خوبی است.

چگونه می توان طلا عمیق کشف کرد؟

این بستگی به ردیاب ، محیط و اندازه نگین طلا دارد.

به عنوان یک قاعده کلی ، یک دستگیره که نیمی از اندازه یک دانه است توسط بهترین ردیاب های طلا می توان در عمق حداکثر دو اینچ تشخیص داد. با بزرگتر شدن اندازه ، عمق آن نیز افزایش می یابد.

به عنوان مثال ، یک وسایل نقره ای اندازه سر یک کبریت را می توان در عمق حداکثر 5 اینچ قرار داد. اگر از سیستم القایی پالس استفاده می کنید ، نجت های بزرگتر به طور بالقوه می توانند در عمق یک پا شناسایی شوند.

ردیاب های طلا برای فروش کجا هستند؟

بهترین ردیاب های فلزی طلا از تعدادی از خرده فروشان آنلاین ، از جمله آمازون و فروشگاه های تخصصی (مانند MetalDetector.com) در دسترس هستند. بسیاری از تولید کنندگان همچنین ردیاب های خود را از طریق فروشندگان تایید شده به فروش می رسانند ، بنابراین ممکن است یک فروشگاه آفلاین در منطقه محلی شما وجود داشته باشد

از خرید ردیاب طلا از والمارت یا فروشگاههای مشابه هر چند خودداری کنید - مگر اینکه این یک مدل پیشنهادی باشد.

همچنین گزینه خرید فلزیاب طلای دست دوم یا دست دوم نیز وجود دارد. در حالی که این می تواند یک روش عالی برای پس انداز کردن باشد ، قبل از خرید مطمئن شوید که از وضعیت دستگاه کاملاً آگاه هستید.

از طرف دیگر ، می توانید ردیاب های فلزی طلا را نیز اجاره کنید. این یک روش عالی برای فهمیدن این است که آیا یک ردیاب الزامات شما را برآورده می کند یا خیر.برچسب ها: راهنمای خرید دستگاه فلزیاب و طلایاب ، راهنمای خرید فلزیاب ، راهنمای خرید دستگاه گنج یاب ، راهنمای خرید دستگاه فلزیاب ،
آخرین ویرایش: جمعه 29 آذر 1398 06:27 ب.ظ

 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic